Hogyan legyen tartós a körömlakkunk? 1. rész
Sokan úgy gondolják, hogy elég csak egy minőségi körömlakkot vásárolni, és természetesen sokáig szép marad a körmünk, a lakk nem pattogzik le. Az igazság az, hogy sajnos a megfelelő körömlakk kiválasztása csak egy része a nagy egésznek, aminek a célja, hogy csodálatos, színes körmeink legyenek. Íme, néhány tanács, melyek betartásával nagy eséllyel nem kell feleslegesen gyakran újra festeni a körmeinket.
Először, mielőtt felvinnék a kívánt körömlakkot, zsírtalanítsuk körmünk felületét. Ehhez elég egy alapos kézmosás zsírtalanító szappannal, vagy egy acetonos áttörölgetés. Ezután a művelet után érdemes várni még 10-15 percet, míg teljesen megszárad a köröm felülete. Ez azért fontos, mert súlyos tapadási problémákat okozhat, ha a körömlemez megszívja magát vízzel és nem várjuk meg, hogy megszáradjon.
Érdemes mindenféleképpen alapozó lakkot használni a fedő lakk előtt, hogy a körömlakk még tartósabb maradjon. Ha esetleg azon gondolkodnánk, hogy melyikből válasszunk jobb minőséget, akkor inkább az alapozó lakk irányába billenjen a mérleg, mert egy jó alapozó lakk még egy kevésbé jó minőségű színes-, vagy fedőlakk tartósságán is képes javítani.
Ez még nem minden, ha érdekelnek további tippjeink, olvasd el a folytatást!
Hogyan legyen tartós a körömlakkunk? 2. rész
Már tudjuk, hogy milyen előkészületeket kíván meg a körömlakkozás, most további tippjeink következnek!
A fedő lakkot általában két rétegben szokták felvinni, az első réteget vékonyan, és a második rétegre célszerű több lakkot használni. Amire minden esetben figyeljünk, hogy hagyjunk megfelelő száradási időt a rétegek között. Ha ezt nem tesszük meg, nem lesz elég tartós a felvitt körömlakk. Lehetőleg ne használjunk túl sok lakkot sem, mert lehet, hogy nem tud majd tökéletesen kiszáradni.
Amit még jó, ha tudunk, hogy a körömlakk teljes száradási ideje 1-2 óra, addig nem érdemes semmiféle olyan tevékenységnek kitennünk kezünket, amivel felsérthetjük a lakkot. Természetesen attól sem fog gyorsabban száradni, ha fújjuk, vagy hajszárítózzuk körmeinket, sőt ezt, ha lehet, teljesen kerüljük is el, mert még akár hólyagos is lehet a körömlakk és kezdhetjük elölről a munkát.
Néha előfordul, hogy mégis feljön egy kis rész a frissen festett körömlakkból, természetesen választhatjuk azt, hogy olyan módon javítjuk a hibát, hogy csak azt a részt festjük át, ám ilyenkor érdemesebb az egész körmöt újra festeni.
Ha már csak körömlakkra lenne szükséged, hogy leteszteld tippjeinket, webáruházunk kínálatában biztosan megtalálod a stílusodnak megfelelő körömlakkokat!